Високопічська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

ІСТОРІЯ ВИСОКОПІЧСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №1

Сучасне приміщення школи

   Сучасне приміщення школи (2012 рік)

    Високопічська школа згадується в офіційних документах в 1911 р., хоча уже працювала значно раніше. З 1923 р. у Високій Печі відкривається загальна трудова школа у будинку місцевого священика Костюшка. Завідував школою Федір Маркович Гуменюк. У 1924 р. в школі працювали чотири вчителі, навчалось 255 учнів. Навчання проводилось у дві зміни. При школі діяв лікнеп, який відвідували 59 селян. У 30-х роках школа розміщувалась у правому крилі будинку який раніш займала церква, а також у дерев'яному будинку, на місці якого знаходиться поштове відділення. Під час фашистської окупації навчання в школі не проводилось. Приміщення школи згоріло у грудні 1943 року. З 1944 по 1953 рр. навчання учнів велось у двох приміщеннях: в будинку голови сільської Ради О.С.Свести та в будинку висланої в 30-ті роки сім'ї (в цьому будинку потім була музична школа, інтернат, пункт швидкої допомоги). Односельчани згадують довоєнних вчителів: Вербівську А.У., Базелюк Н.Р., Годованюка О.Й., Овдійчука О. С. Останні двоє були репресовані. В 1946 році школу закінчили 138 учнів 1-4 класів.
    В 1947 році школа отримує статус: Високопічська семирічна школа. 
Директор школи Л.Р.Фоміненко 

   Директор школи Фоміненко Л.Р. та заступник по навчально - виховній роботі Свеста А.А.

    Зі статистичних даних відомо, що в 1946-1947 роках директорами школи були Вахнюк А .Я., Гурман Г.Ф., а в 1948 р.- Заплетнюк П.У. Для учнів організовано їдальню, для господарських потреб використовувалась земельна ділянка площею 1,6 га. Для дослідних цілей - 0,5 га. Школа працює у дві зміни. У школі діють три гуртки: історичний, співочий, драматичний. В шкільній бібліотеці нараховується 123 книги, з них вісім підручників, десять книг методичної літератури, 105 книг для позакласного читання.
    З 24.09.51 року директором школи призначено Мокрицького З.Т., завпедом - Ващевського Ф.Д.
    В 1950 році розпочинається будівництво нової школи. Першого вересня 1952 р. школа отримує статус: Високопічська середня школа. В школі працює 25 вчителів і 12 техпрацівників. В школі є пара коней, опалення проводиться з допомогою грубок дровами і торфобрикетом. З першого вересня 1952 р. навчання розпочалось у новозбудованому приміщенні. Школа працює у дві зміни. В цей час в школу приходять молоді та енергійні вчителі: Тушевський В.М., Тушевська А. К., Янович А.П., Янович (Сухомлин) Є.А., Вільям Б.П., Кашталінчук С.З, Горчук С.І., Шпет Н.П., Файн А.І., Стороженко П.В., Стороженко (Пасічник) В.К., Трохименко Л.П., Олійник Г.А.. Олійник З.С.. Гольденберг А.Є.
    В 1954 р. діють 12 гуртків: співочий, музичний, драматичний, літературний (2), математичний (2), балетний, юннатів, краєзнавчий (Олійник Г.А.), фізкультурний (Горчук С.І.), фотогурток (Гольденберг А.Є.).
Вчителі школи - учасники художньої самодіяльності (фото 60-х років ХХст.)

    Вчителі школи - учасники художньої самодіяльності (фото 60-хх років ХХ ст.)

   З 1.09.57 р. директором школи призначено Ткачука О.Н., завпедом працює Богдан М.А. В школу ходять діти з 14-ти навколишніх сіл.
   З 1 лютого 1957 р. розпочинається вивчення трактора на уроках виробничого навчання (Олійник Г.А., Вайсман В.І.). В 60-х роках розпочалося зміцнення навчально - матеріальної бази школи. Школа отримує трактори Т-25, Т-40, вантажний автомобіль ГАЗ-53, будуються гаражі, складські приміщення. Саманний будинок для їдальні і навчальної майстерні робиться силами вчителів, батьків і учнів.
    В 1964 р. директором школи призначають Іванченка М.С.
    В 1965 р. в постійне користування школі місцева в/ч передає будинок в якому навчалися діти військових до вводу в дію приміщення с/ш №2.
    В цьому будинку стали навчатися учні 1-4 -х класів. Школа переходить на однозмінну роботу.

Вчителі- ветерани: Хаєцький Р.С.,Тушевський В.М., Фоміненко Л.Р.(директор школи),Богдан М.А., Олійник Г.А., Бучинський О.П.

Вчителі-ветерани: Хаєцький Р.С.,Тушевський В.М., Фоміненко Л.Р.(директор школи),Богдан М.А., Олійник Г.А., Бучинський О.П.

    У зв'язку з покращенням матеріальних умов, зміцненням навчальної бази успішно реалізуються навчально-виховні завдання.
Школа неодноразово займає призові місця на районних та обласних олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях, оглядах художньої самодіяльності.
    В 1965 р. вчительський колектив налічує 53 вчителя. Вчителі ведуть активну громадську і суспільно-політичну роботу: випуск стінгазет, читання лекцій населенню, допомога с/раді по збору с/г продукції, проведення виборів, організація і участь у суботниках, недільниках, у житті колгоспу.
    Ветеран педагогічної праці Ткачук Г.Р. згадує: «А як радісно проходило життя після уроків. У школі працював драматичний гурток в якому приймали участь більшість учителів. Найактивнішими були Тушевський В.М., Хаєцький Р.С., Павлюк Л.А. і я. Вистави ставили в сільському клубі, їздили в навколишні села. Нас радісно зустрічали і проводжали. Поверталися назад пізно вантажним автомобілем. Вчителі були активними учасниками хору та танцювального колективу які діяли при сільському клубі. А на ранок знову уроки».
    При школі організується учнівська виробнича бригада яка доглядає 50 га с/г рослин. Активно діє піонерська дружина по допомозі ветеранам війни і праці, по збору металолому, макулатури, лікарських рослин, за що нагороджується призами і грамотами.
    В серпні 1966 р. директором призначають Олійника Г.А. 
В школі відкривається лінгафонний кабінет для вивчення іноземної (французької) мови, обладнуються кабінети фізики, хімії, біології, військовий кабінет, зміцнюється спортивна база, створено класи по вивченню тракторної справи.
Разом з атестатами про середню освіту школа видає документ на право працювати на колісних тракторах та операторами машинного доїння.
Тушевський В.М., Олійник Г.А.,Янович А.П.,Ткачук А.Г.

    Тушевський В.М., Олійник Г.А., Янович А.П., Ткачук Г.Р.

   Випускники школи масово працюють в місцевому колгоспі «Зоря Полісся», місцевих організаціях механізаторами, трактористами, водіями, доярками.
    Випускниця 1974 року Джигірей Л.В. згадує: 
« Ходили до школи з радістю , ніхто нас не підвозив. Морози, заметілі нас не лякали. Тут були мої друзі, тут ми організовували вечори відпочинку. На зароблені в колгоспі гроші їздили на екскурсії по всій країні. У 1993 році знову повернулася у рідну школу вчителем хімії. За роки, що пройшли значно покращився кабінети школи, в школі зробили газове опалення, є два прекрасні музеї. Учні в мене розумні, працьовиті. Я рада що в цьому році мій учень зайняв перше місце на районній та друге місце на обласній олімпіаді з хімії.»
    У 1976 р. директором школи призначають вчителя російської мови і літератури Тушевського В.М. Завдяки його зусиллям була побудована котельня на твердому паливі. З вересня 1980 по 1984 директором школи працює Пилипчук В.В., а після нього на цю посаду знову призначено Олійника Г.А.
    З 1980 по 1992 рік заступником директора з навчально - виховної роботи працює Ткачук Г.Р.
У музеї "Україна космічна"

     У музеї "Україна космічна"

   22 грудня 1987 р. директором школи призначено Фоміненка Л.Р. шляхом переводу з посади секретаря парткому к/п «Україна». До цього він працював директором Покостівської 8-річної школи, головою Високопічської сільської ради. Заступником з навчально - виховної роботи з серпня 1992 р. призначена Гладун А.А.
    У ці роки триває дальше зміцнення матеріально - технічної бази школи. Придбано новий трактор Т-40, автомобіль ГАЗ-52, перекрито дах основного корпусу, зроблено капітальний ремонт котельні, закуплено нові меблі, програвачі, телевізори, магнітофони, радіовузол, кіно і фото апарати, відеомагнітофон, друкарська та обчислювальна техніка.
    В 1988 р. господарським способом розпочато добудову основного корпусу на 8 класних кабінетів, спортзал, майстерню. Проте у зв'язку з відсутністю коштів добудова на даний час не введена в дію. В грудні 2001 р. шкільну котельню переобладнано на газове опалення.
В школі активізується навчально-виховна робота. Учні школи беруть активну участь у районних, обласних предметних олімпіадах та змаганнях, конкурсах, в МАН, у Всеукраїнських і міжнародних конкурсах і змаганнях і отримують призові місця.
    Цілеспрямовано і результативно працюють у цьому напрямку вчителі вищої категорії: Фоміненко Л.Р., Свеста А.А., Дацюк В.Б., Пухтаєвич П.Р., Фоміненко В.Л., Пухтаєвич І.М., Джигірей Л.В. та вчителі І категорії Яремчук К.П., Дацюк Л.В., і інші.
    У школі є міцна база для наукового та національного виховання школярів.

У краєзнавчому музеї

У краєзнавчому музеї

    За останні роки за ініціативою директора школи та при активній допомозі вчителя географії Пухтаєвича П.Р. у школі створено краєзнавчий музей.
    Директором школи, вчителем фізики Фоміненко Л.Р. створено музей «Україна космічна».
    Учні школи, вчителі використовують музеї для навчально-виховної і наукової робіт.
   В школі на даний час працює 23 вчителі, які навчають 120 учнів.
   За свої роки, школа випустила в доросле життя більше 3 тис. випускників.
   Багато з них стали вчителями, лікарями, інженерами, науковцями, славними трудівниками.
    Школа пишається найбільш відомими випускниками:
Джигирей М.В. - ведучий інженер в центрі підготовки космонавтів ім. Ю.Гагаріна.
Фісун М.М.- доктор с/г наук, професор, член-кореспондент с/г Міжнародної Академії наук по екології і безпеці.
Янович Л.А.- кандидат медичних наук, керівник відділу наукового центру радіаційної медицини Академії медичних наук України.
Джунь Й.В. - вчений - астрометрист, академік Міжнародної педагогічної академії, професор, доктор фізико - математичних наук.
Сорокін Б.М. –доктор історичних наук.
Самарський Б.І.- генерал – майор МВС.
Гамоцький В.С. - відповідальний працівник Міністерства зовнішніх справ.


Ваші дані
Понеділок, 27.01.2025, 00:22
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу

Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2025Створити безкоштовний сайт на uCoz